ניתוח של הסרת משקפיים בלייזר הפך היום לניתוח מקובל ביותר. אנשים רבים אינם רוצים עוד להיות משועבדים למשקפיים. בחורים מעדיפים לוותר על המשקפיים בכדי להגדיל את הסיכויים להתקבל לקורסים יוקרתיים בצה"ל כמו קורס טייס או סיירות למיניהן. גם כלות רבות נוהגות לעשות ניתוח כזה לפני החתונה, כך שתוכלנה להתאפר ולהצטלם ללא משקפיים בערב הגדול של חייהן.

חשיבה ראשונית על ניתוח הסרת משקפיים בלייזר

חשוב לערוך סקר שוק, לדבר עם חברים, ולהתייעץ עם מי שכבר עבר ניתוח מסוג זה. כמו כן, כדאי לגשת ולקבל חוות דעות משני רופאים, בכדי לקבל תמונה מלאה, ולדעת אם אתם מתאימים לניתוח. כרבע עד שליש מהפונים למרפאות השונות נמצאים לא מתאימים לניתוח.

הכנות לפני ניתוח של הסרת משקפיים בלייזר

אחד השלבים הראשוניים והחשובים ביותר לפני ניתוח הוא שיחה מקדימה עם הרופא המטפל, בכדי לעשות תיאום ציפיות. חשוב שהמטופל יידע בדיוק מה צפוי לו, בכדי למנוע אכזבות מאוחר יותר.

ניתוח לייזר להסרת משקפים הוא ניתוח לכל דבר ועניין. מדובר בפרוצדורה רפואית פולשנית, באחד האיברים העדינים והרגישים ביותר בגוף האדם. כמו לפני כל ניתוח יש לעשות בדיקות רפואיות כלליות, ובנוסף, בדיקות עיניים רגילות, ובדיקוצ עיניים מיוחדות, צריך לבדוק את עובי קרנית העין ואת הרשתית.

בשיחה עם הרופא בדקו עם עצמכם שאתם אכן מבינים מה משמעותו של כל שלב בתהליך. שאלו שאלות ללא בושה. אל תתנו הסכמה לשום שלב, בלי שהבנתם במה דברים אמורים. שאלו שאלות בהקשר למאפייני העיניים שלכם: קוצר ראייה, רוחק ראייה, מספר המשקפיים, צילינדר, יציבות המספר, עובי הקרנית, יובש בעיניים ועוד.

שימו לב – מי שנוהג להשתמש בעדשות מגע – במשך שלושה שבועות לפני הניתוח אסור להשתמש בהם ולו שימוש קצר ביותר!

אחלמה לאחר ניתוח הסרת משקפיים בלייזר

לאחר הניתוח העיניים כמובן רגישות ביותר, יכולות להופיע תופעות של צריבה בעיניים, סינוור וטשטוש ראייה, אלה תופעות זמניות שחולפות במהרה. בכל מקרה אסור לשפשף את העיניים, ורצוי לכסות אותן במכסה הגנה מפלסטיק. שלושה ימים כדאי להישאר בבית, ועוד מספר ימים חשוב לא להתאמץ ולא להתאפר.