ניתוח של הסרת משקפיים בלייזר הפך בשנים האחרונות להיות ניתוח פופולארי ביותר: בתי חולים, מרפאות, ורשתות אופטיקה רבים מציעים שירות זה, ואלפי בני אדם עושים את הניתוח. יחד עם זאת, צריך לזכור כי מדובר בפרוצדורה רפואית לכל דבר ועניין.

מכיוון שגופים רבים נותנים מציעים את הניתוחים, הרי שהתחרות בשוק גדולה ביותר, וכולם עוסקים בשיווק אגרסיבי, משולב במתקפת פרסום מאסיבית. בנוסף, אנשים שיש להם ביטוחים בריאות משלימים, מקבלים החזר כספי מקופות החולים, וחלק מאותן קופות עובדות בצמוד למכונים אלה ואחרים, ומפנות אליהם את הלקוחות, וכך, כולם יוצאים נשכרים, גם המבוטח שמשלם מחיר נמוך יותר תמורת הניתוח.

שיקול דעת לפני ניתוח הסרת משקפיים בלייזר

ניתוח של הסרת משקפיים בלייזר הוא ניתוח שאינו מתאים לכל אחד. כרבע עד שליש מהאנשים שפונים לרופאים, מסורבים על ידם. לכן, צריך לשים לב למספר נקודות, כאשר פונים לניתוח מסוג זה.

הניתוח אינו מתאים למי שמספר המשקפיים שלו השתנה בשנה האחרונה, נשים בהריון, חולי סכרת ועוד. אם אתם שייכים לאחת הקבוצות, אל תפנו למרפאה. אם רופא יסכים לעשות לכם ניתוח בתנאים אלה, זיכרו כי אתם מסכנים את הראייה שלכם!

שיקולים לבחירת מרפאה:

  • התייעצו עם ידידים וחברים שעברו נאת הניתוח, ובקשו מהם המלצות.
  • כמו לפני כל קנייה, אנשים נדרשים לעשות סקר שוק. לכן, לפני ניתוח של הסרת משקפיים בלייזר, כדאי להתייעץ עם שני רופאים לפחות.
  • אל תתפתו למרפאה שתיתן לכם מחיר זול באופן קיצוני, המחיר הזה הוא על חשבון האיכות.
  • אל תתנו אמון ברופא שיבטיח לכם הבטחות ללא כיסוי, כמו לדוגמא ניתוח ללא תופעות לוואי כלל.
  • בידקו מי הרופא המטפל בכם: מהי הכשרתו, אלה תעודות יש לו, מה הניסיון שלו ועוד.
  • שאלו שאלות לגבי כל שלב בפרוצדורה שאתם הולכים לעבור. אל תתנו את הסכמתכם, אם לא הבנתם במה במדובר. שאלו איזה טיפול אתם אמורים לעבור, ומה השיקולים לבחירת אותו סוג טיפול.
  • שימו לב כי עברתם בדיקות ייחודיות של העין: מיפוי קרנית, עובי הקרנית, בדיקה יסודית של הרשתית ועוד.