כמעט כל מי שמרכיב משקפיים חולם על היום בו יוכל להשתחרר מהם, ויוכל לראות את העולם בלי החציצה של זכוכית המשקפיים, ובלי הצורך לשמור על המשקפיים ולדאוג היכן הן נמצאות. וכיודע לנו, על פי חוקי מרפי המשקפיים נעלמים, נשכחים או נשברים ברגעים הקריטיים ביותר בחיים. לכן, ניתוח הסרת משקפיים בלייזר הוא פיתרון מצויין.

למה צריך להרכיב משקפיים?

ראייה פירושו חדירת קרני אור דרך האישון אל העין, תוך כדי שתי שבירות: שבירה ראשונה במעבר דרך הקרנית ושבירה שנייה במעבר דרך העדשה. לאחר מכן קרני האור מתמקדות על הרשתית בדיוק. קוצר ראייה פירושו שלאחר שבירת קרני האור, המיקוד שלהן קורה לפני הרשתית, ולא עליה, ולכן, ראייתו של אדם שזה קורה לו, היא מטושטשת. עדשות המשקפיים מתקנות את העיוות, הן מוסיפות עוד שבירה, כך שהמיקוד של קרני האור יהיה בדיוק על הרשתית.

מהו ניתוח להסרת משקפיים בלייזר?

ניתוח הסרת משקפיים בלייזר עושה פעולה אחרת מאשר המשקפיים, מדובר בפעולה חד פעמית, אך לתמיד: בניתוח נעשה שיוף קרנית העין, לשם שינוי הקימור שלה. צריך לזכור כי קרנית העין עובייה אינו עולה על חצי סנטימטר.

על הקרנית יש חלק המגן עליה ונקרא אפיתל. יש שיטות ניתוח בהן חותכים את האפיתל בכדי להגיע אל הקרנית, ויש שיטות בהן מסירים את האפיתל, ומחזירים אותו לאחר שיוף הקרנית. בכל מקרה, לאחר ניתוח הסרת משקפיים בלייזר יש שינוי בזווית השבירה של קרני האור הנכנסות לעין על הקרנית, והן מתמקדות על הרשתית – וכך הראייה חדה, כצפוי.

הניתוחים של הסרת משקפיים בלייזר הפכו היום לניתוחים שיגרתיים ביותר. בעזרת הטכנולוגיה שהתפתחה בשנים האחרונות, הניתוח שנעשה בהרדמה מקומית, אורך מספר דקות בכל אחת מהעיניים, והמנותח חוזר לביתו לאחר מספר קטן של שעות, עם טיפות עיניים להמשך טיפול בבית.

כיום, מספר גדול של מכונים, מרפאות, בתי חולים ורשתות אופטיקה מעניקים את השירות, ואלפי ניתוחים להסרת משקפיים בלייזר נעשים ברחבי הארץ בכל חודש. משום כך, התחרות בענף גדולה ביותר, והיא מלווה במבצעי שיווק אגרסיביים, ובמסעות פרסום גדולים.