ברוב המקרים ניתוח של הסרת משקפיים בלייזר מצליח. רוב המטופלים חוו ניתוח אחד בלבד והמשיכו בחייהם. לעיתים, בשל סיבות שונות, עולה הצורך בניתוח נוסף, לפעמים תוך מספר חודשים לאחר אותו ניתוח ראשון. חשוב לדעת כי קיים מספר מוגבל אותו של ניתוחי הסרת משקפיים בלייזר אותם יכולים אנשים לבצע.

חלק קטן מהמטופלים עלול לחוות, מה שנקרא, נסיגה בראייה. האירוע יכול להתרחש זמן קצר לאחר הניתוח, כמה חודשים ולאחר הניתוח או לאחר כמה שנים. הנסיגה לא תגיע כרעם ביום בהיר אלא תתבטא בהדרגתיות עד אשר יגיע המטופל אל השלב בו יאלץ לחזור ולהרכיב את משקפיו. חשוב לציין כי בקבוצת הסיכון יהיה מי אשר מספר המשקפיים שלו היה גבוה מלכתחילה.

הסרת משקפיים בלייזר בפעם השנייה

הרופאים המומחים ממליצים להמתין כחצי שנה, ועדיף אפילו יותר, בין אירוע הניתוח הראשון לבין אירוע הניתוח השני. במהלך הזמן הזה יעקוב הרופא אחר המספר של המטופל על מנת לוודא כי המספר של המשקפיים שלו נשאר יציב לפחות למשך כמחצית השנה. רק אז יוכל המטופל להיות כשיר עבור ניתוח נוסף. כל הבדיקות אשר התבצעו בפעם הקודמת, בניתוח הראשון, יעשו בשנית על מנת לוודא כי המטופל כשיר עבור הניתוח. לאחר שלילת בעיות עיניים שונות המטופל מוכן עבור ניתוח נוסף.

הגבלה על מספר הפעמים בהם ניתן לבצע ניתוח עיניים

רוב הרופאים יקבעו כי שני ניתוחים הם די והותר עבור כל עין. במידה והגוף מגיב אל ניתוח מסוג זה בנסיגה, גם בפעם הראשונה וגם בפעם השנייה, כנראה שיבצע נסיגה גם בפעם השלישית. מעבר לכך, אין צורך לעבור שוב את כל הסיכונים של ניתוח מתוקף היותו ניתוח וככל שמבצעים נוספים, רמת הסיכון עולה לגבי אותו הניתוח.

חשוב לציין כי ניתוח לאסיק עבור הסרת המשקפיים נחשה פשוט ובעל אחוזי הצלחה מרובים. מומלץ עבור הצלחת הניתוח לא לשפשף את העיניים לאחריו, לקחת כמה ימי חופש על מנת להקל על העיניים ולא לחשוף אותן לאור יותר מדי, לא לעסוק בכל פעילות ספורטיבית בימים אלה ולעקוב אחר הוראות הרופא .