למעשה, כל מי אשר מבצע הליך של הסרת משקפיים בלייזר עלול לחוות סיבוך כלשהו ולא בשל הסיבה כי נעשה בגופו הליך כירורגי מסוג מסוים. מבחינה סטטיסטית מדובר על סיכונים מאד נמוכים לסיבוכים. קיימים מטופלים אשר מהווים קבוצת סיכון גבוהה יותר מאשר אחרים. אנשים הסובלים מפגם ראייה גדול הדורש תיקון נרחב, אישונים גדולים, קרנית דקה מאד ויובש בעיניים, מי אשר סבל מטראומת ראש, מקרים כגון אלה ידרשו תשומת לב גדולה יותר לאחר הסרת משקפיים בלייזר. חשוב לציין כי אין מדובר על סיכונים אשר יגרמו לביטול הניתוח. בעלי מספר משקפיים אשר משתנה, רצוי שימתינו עד אשר המספר יתייצב טרם הסרת משקפיים בלייזר.

סיבוכים מרכזיים העלולים להיווצר בשל הליך הניתוח

• בעיות שיכולות לחלוף מעצמם ומוצאות ביטוי בעיקר בלילה בשל הרחבת האישונים והדרך בה העין קולטת את האור הם סנוור הלילה וראיית ההילות סביב חפצים מוארים מאד.

• מניפת הרשתית עלולה להתקמט או לא להתאים בדיוק. במהלך הניתוח מבוצע חתך בקרנית עבור פתיחת המניפה, עיצובה מחדש ולעיתים אף השתלת קרנית חדשה. במקרה הצורך מתקיים ניתוח נוסף עבור תיקון.

• בעקבות השימוש בלייזר יכול להיווצר מצב בו התבצע תיקון יתר או תיקן שאינו מספק. במהלך הניתוח כאשר יבחין בכך הרופא יוכל לתקן את הפגם באירוע עצמו. לאחר אירוע כזה יהיה המטופל תחת מעקב זמני או מעקב קבוע.

• אחד הסיכונים של הליך הניתוח בלייזר הוא פגם בצילינדר שלא היה בטרם הניתוח. הפגם עלול לבוא לידי ביטוי ברמות טשטוש שונות. לעיתים דווקא מצב זה גורם להטבה בראייה.

• חיתוך שאינו מדויק של מניפת העין עלול להביא את העין לידי גירוד ונפיחות עד כדי זיהום, למרות שאין להתבלבל ולחשוב כי תופעות של אדמומיות ונפיחות קלה, שנורמאליות לאחר ניתוח לייזר, הינן כתוצאה מזיהום.

למרות כל זאת, חשוב לציין כי 98% מהמטופלים אשר ביצעו ניתוח לייזר סיימו אותו בהצלחה. כמו כן, בטיחות ההליך עבור הסרת משקפים עולה עם השנים. אם בתחילת דרכה של שיטה זו סבלו מסיבוכים 5% מכלל המטופלים, כיום סובלים 1% מכלל המטופלים.