הרצון לאסתטיקה, בעיות בראיה הינן הסיבות לביצוע הסרת משקפיים בלייזר. כמה שיטות קיימות כיום המעניקות מענה עבור ההליך בדרכים שונות:

4D
4D הינה שיטה מתקדמת וחדישה בתחום הסרת משקפיים בלייזר. מדובר על רמת דיוק מאד גבוהה על ידי המכשיר ועל פחות ופחות תופעות לוואי לאחר הניתוח. למרות זאת, מדובר עדיין על שיטה חדשה שעדיין אינה מוכרת באופן נחרץ והדעות עליה חלוקות.

נירוויז'ן
נירוויז'ן הינה שיטה מתקדמת שלא דורשת התנהלות ניתוחית ומטפלת במקרים של עין עצלה ובמקרים של קוצר ראיה. היא פועלת באמצעות הגירוי של התאים אשר אחראיים עבור הרכבת התמונה אשר משודרת מן המוח אל העין. הטיפול בשיטה זו מצריך הרכבת משקפים מיוחדים עבור תרגול במשך כמה וכמה טפולים.

FERRERA
FERRERA הינה שיטה אשר מציעה פתרון עבור הסרת משקפיים במקרים מסוימים. כאשר המטופל לא נמצא כשיר להסרת המשקפיים על ידי שיטות אחרות – מוצעת האלטרנטיבה הזו. היא מתאימה עבור אנשים אשר סובלים מבעיות ראיה כגון אסטיגמציה, מי אשר בעל קרנית ארגולרית או בעל מספר גבוה מאד. בתוך העין, העת התהליך, מושתלות טבעות דקות מאד אשר משנות את קימורה של הקרנית ואת הגמישות שלה. טבעות אלה אינן נראות. באופן זה מתאפשרת הטבה מידית בראייה.

ASA
ASA הינו תיקון ראיה אשר מתרחש על החלק החיצוני של הקרנית. אין צורך לחתוך את הקרנית או לבצע הליך כירורגי. מדובר על השיטה הבטוחה ביותר בתחום כיום עבור הסרת משקפיים בלייזר. החיסרון של שיטה זו היא משך הטיפול ומשך ההחלמה.

PRK
PRK הינה שיטה מוכרת אשר בה פועלת קרן הלייזר לשינוי פני הקרנית. השיטה מאד דומה לשיטת הלאסק רק זמן התאוששות ממנה הינו ארוך יותר.

לאסק
לאסק הינה שיטה אשר מתאימה עבור מטופלים שיש להם קרנית מאד דקה או לחילופין קרנית מאד שטוחה. בעת הטיפול אפיתל הקרנית מקולף ועל ידי כך מוסרת שכבה חיצונית של תאים שהשייכים לקרנית על ידי אלכוהול רפואי המסייע להפריד בין השכבות. אותו אפיתל חוזר חזרה אל מקומו הטבעי בתום התהליך. מכשיר הלייזר ישייף את הקרנית עבור ראיה תקינה.